KATEGORIE

Aktuální akce, kde nás můžete vidět naživo:
-
Galerie kožených výrobků na míru.png

Kožená ručně šitá ohlávka

ohlávka pro koně z kůže.jpg
Zákaznice nás poprosila, zda bychom jí ušili elegantní koženou ohlávku na svod klisen. Ohlávku si přála bílou, aby krásně ladila k černobílé srsti kobylky, nánosník ozdobený raznicí květinky a k ohlávce i sladěné vodítko.
Bílá ohlávka je stájová, je jednodušší než ohlávky pracovní, které také nabízíme. Nicméně šitá je stejně poctivě ručně a materiál vybíráme prvotřídní kvality, aby výrobek byl pohodlný jak pro koníka, i se s ním dobře manipulovalo chovateli a hlavně aby vydržel i v náročnějších situacích, které se při práci s koněm dají očekávat. Takovou krásnou zakázku jsme s radostí přijali a chtěli bychom se podělit i s Vámi a nechat i Vás nahlédnout do naší dílny, kde tato elegantní a kvalitní ohlávka vznikla.
výroba ohlávky pro koně.jpg

Nejdříve je nutné připravit všechny díly ohlávky. Na ohlávky i jiné naše výrobky používáme nejkvalitnější třísločiněnou hovězí kůži. Z celého kusu úsně řežeme jednotlivé díly, kterým upravíme hrany, zkosíme je a vyděrujeme, tam kde je potřeba. Označíme si dírky pro ruční steh.

Kování na ohlávku

Jednotlivé díly s kováním

Kování na ohlávku.jpg
Jednotlivé díly s kováním.jpg

Všechny naše výrobky jsou ručně šité. Výrobek se upíná do sedlářského koníka, kde jsou jednotlivé díly sešity, kování je připevněno ke kůži rovněž šitím. Nepoužíváme u kožených ohlávek nýtování nebo strojové šití. U nýtů hrozí, že při větší zátěži prasknou,u strojového šití pak hrozí protržení stehu a rozpárání se celého výrobku.

Ruční šití je tradiční sedlářský postup, kdy se kůže nejprve propíchne šídlem a pak se kůže prošívá pomocí dvou tupých jehel. Tradiční sedlářský steh je nahazovaný, kdy se niť protahuje z obou stran a nitě se do sebe „zapletou“ a uvnitř kůže tak vznikne uzel. Steh je pak nesrovnatelně pevnější a při poškození nitě nehrozí párání celého švu.

šití ohlávky.jpg
sedlářský postup.jpg

Na přání zákaznice byl nánosník a vodítko ozdobený vyraženými květinami. U stájových ohlávek nánosníky podšíváme filcem, aby koníka nánosník nedřel.

šití ohlávky.jpg
nánosník.jpg
Detail ohlávky
detail ohlávky na míru.jpg
Hotová ohlávka
Hotové vodítko
Hotová ohlávka.jpg
Hotové vodítko.jpg

Kobylce ohlávka velmi sluší, spokojená byla i naše zákaznice a my jim ze srdce přejeme ať jim to nejen s naší ohlávkou pěkně kluše a cválá :)

 
ohlávka na koníkovi.jpg
ohlávka pro koně z kůže.jpg
kobylka s ohlávkou.jpg
20.10.2015 11:33:47
surpan

NÁKUPNÍ KOŠÍKPŘIHLÁSIT

všechny výrobky jsou z pravé kůže.png
Garance kvality a pravé kůže. Brašny s doživotním servisem.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one